calladio

jak založit vlastni spray logo

Jak na to?

Způsob 1 (náročnější)

Vytvořit si vlastní logo do counter-strike 1.6 je úplně jednoduché!!

Co budete potřebovat ?
Musíte mít nějaký obrázek, dále potřebujete program na změnu rozměrů obrázku (free program můžete stáhnout třeba zde nebo 30-ti denní trial verzi photoshopu zde).

Velikost obrázku
V Counter-strike 1.6 můžete mít obrázek až 256 pixelů široký nebo vysoký, na obrazku nize jsou podporovane velikosti obrazku.Zelená políčka znamenají, že velikost je podporovaná. Největší čtverec je tedy 96x96 pixelů.

Vlastní výroba
Teď budete potřebovat program na vytvoření spray loga (wad soubor). Program můžete stáhnout zde. Program někam rozbalte a spusťte ho poklepáním na DecalConverter.exe
Spray vytvoříme z obrázku níže.Spusťte DecalConverter.exe, vlevo nahoře klikněte na "file", potom na "Open picture", najděte a otevřete obrázek, z kterého chcete vytvořit spray logo. Mělo by to vypadat nějak takhle:Teď budeme chtít udělat spray průhledný (odstranit šedivou barvu kolem teroristy). V podokně "Transparency color" vyberte šipkami vlevo a vpravo barvu, kterou chcete udělat průhlednou, potom klikněte na replace a v podokně "decal format" vyberte velikost spreje nebo klikněte na "max" (nastaví maximální možnou velikost). Teď by mělo být pozadí obrázku modré viz obrázek:Teď máme vše připraveno ke konvertaci obrázku do souboru srozumitelného pro counter-strike. Vlevo nahoře klikněte na "Decal", potom na "Make Decal" a nakonec na "add". Zde vyberte plochu a klikněte na "OK".Na ploše by se vám měl objevit soubor "pldecal.wad", ten přejmenujte na "tempdecal.wad". Teď musíte soubor "tempdecal.wad" zkopírovat do vaší složky s Counter-strike (cstrike). Nejčastěji se aplikace Steam nachází zde - "C:\Program Files\Steam\SteamApps\\counter-strike\cstrike". Do složky cstrike tedy zkopirujte "tempdecal.wad" a v té samé složce odstraňte soubor "custom.hpk". Soubor "tempdecal.wad" (ve složce cstrike) označte "jen pro čtení" - pravým myšítkem klikněte na soubor tempdecal.wad a vyberte "vlastnosti", v dolní části zaškrtněte políčko "Jen pro čtení" a klikněte na "OK". Mělo by to vypadat nějak takhle:Tak teď je čas vyzkoušet, jestli sprej logo funguje. To naše vypadá takhle (průhledné a neprůhledné):tohle logo si můžete stáhnout zde


Způsob 2

Jděte do složky (defaultně) C:/Sierra/Half-Life/Logos. Teď jeden ze souborů zkopírujte (do té stejné složky) a pojmenujte si ho jak chcete. Pozn. : kopírujete to, protože ty spraye mají určitý formát a když ho nedodržíte, tak vám to nebude fungovat. No a teď si to upravte podle svého (nejlépe v Malování. Pokud máte nějaký picture prohlížeč (IrfanView, ACDSee...), tak spusťte Malování, dejte otevřít a otevřete si ten soubor. Podmínky pro fungování : Musí to být .BMP a při malování kreslete bílou barvou na černé pozadí, barvu loga si vyberete až v config menu v samotné hře. P.S.: Vaše logo bude úplně na konci seznamu log i když začíná třeba na "A", tak se hned  nelekejte a jeďte až na konec.

 
za návštevu !!!